Címlap

Pluginok

LotRO-ban a pluginok játékosok által készített kis segéd programok, melyek lehetnek csupán praktikusak, de akár a raidelést is egy magasabb szintre emelhetik. Legtöbb LotRO-ban használatos plugin a Lotrointerface
honlapján található meg.

Pluginok telepítése

Igen egyszerű telepíteni ezeket a kis programokat, menete mindössze pár lépésben összefoglalható. Első feladat a Dokumentumok LoTRO könyvtárában (elérési út: C:\Users\xyz\Documents\The Lord of the Rings Online) létre kell hozni egy Plugins nevű alkönyvtárat (mappát). Ezt követően a következő lépéseken kell végig menni:

  • Plugin letöltése. Általában a Lotrointerface honlapról. Figyeljünk oda, hogy a legfrisebb verziót töltsük, nagyon régóta nem frissített pluginokat pedig ne szedjünk le.
  • A letöltött fájlt csomagoljuk ki és helyezzük a már létrehozott Plugins nevű alkönyvtárba.
  • Lépjünk be a játékba és a Plugin Manager használatával vagy a '/plugins refresh' parancs beírásával frissítsünk, ha megjelenik az adott plugin, akkor pedig a '/plugins load pluginneve' paranccsal töltsük be.

Ha sikerült működésre bírnunk még nem nyugodhatunk meg teljesen, hiszen a nagyobb Update-ket követően ezek a programok is frissítésre szorulnak. Ezért érdemes ilyenkor újra ellátogatni a letöltés helyére és frissebb verziókat keresni.

Frissítés

Nagyon egyszerű feladat, egyszerűen töröljük le régi plugint a Plugins nevű könyvtárból, majd másoljuk be helyette az újat. Ha ezután nem működne megfelelően (nagyon ritkán fordul elő), akkor a PluginData nevű könyvtárból töröljük a megfelelő fájlokat (pl.: Jolanda felhasználónév; Snowbourn szerver; Jolandina karakter és xyz.plugindata fájl).


Fontosabb Pluginok

Buffbars

Talán a leghasznosabb plugin a raideken, hiszen mutat minden buffot és debuffot, láthatjuk a poti cd-ket és tartalmaz egy dinamikus quickslot-ot is. Ez akkor jelenik meg, ha kapunk valami mérgezést vagy moral/power fogytán és a quickslot-ban megjelenő potival gyorsabban leszedhetjük (ráadásul így véletlenül se nyomhatunk el rossz potit). Megfelelő használathoz előbb egy kis testreszabást igényel a BuffBars. A '/buffbars options'
paranccsal lépjünk be a beállítások menübe, ahol rengeteg apró dolgot állíthatunk.

Javaslom elsőnek a potizást beállítani. Ezt az un. triggerek segítségével lehet, például ha egy effekt nevében szerepel a poison szó akkor a quickslot a megfelelő potit mutatja nekünk. Már előre be van állítva a 6 féle poti, mindössze ki kell választani egyet, majd a hozzá tartozó üvegcsét táskánkból oda húzni, majd ezt minddel megismételni.
Érdemes még az Effect Windows-t is kicsit átalakítani, hogy csak a számunkra fontos dolgokat mutassa (úgy talán picit átláthatóbb lesz), illetve javaslom ugyan ezt megtenni az Effect Sliders-el is. Slider esetében érdemes lehet picit az időszakaszokon is változtatni.

Combat Analysis

A Combat Analysis szintén egy hasznos plugin (többen feleslegesnek tartják, sőt ellene vannak, de én ezzel erősen vitatkozom), segítségével nem csak dps-ünkről, de kapott heal és power mennyiségéről és az elszenvedett ütésekről is részletes képet kaphatunk.
Telepítése a fent leírtakhoz hasonló, utána /plugins load CombatAnalysis paranccsal tölthetjük be. Ezt követően 2 kis ablak jelenik meg a képernyőn. Az elsőben kiválaszthatjuk, hogy mely paraméterre vagyunk kíváncsiak a harc melyik részében (itt akár egy mobra/bossra is szűrhetünk, de akár az egész raid átlagát is megnézhetjük). A második ablakban a szűrésnek megfelelő adatokat jeleníti meg, illetve ahogy nevében is szerepel analizálja. Ezeket a méréseinket akár szöveges üzenetben is közzétehetjük, de gépünkre is elmenthetjük.

LI tervező

Segítségével előre megtervezhetjük Legendary fegyverünket és itemünket, előre eloszthatjuk pontjainkat rajta és kiszámolhatjuk például, hogy mennyi empowermentre lesz szükségünk. Minden class összes fegyver és item legacy-ja benne van, sőt támogatja a war-horse LI-ket is.

Mind ezeken kívül még nagyon sok hasznos plugin van, ezek többségét a már fentebb is említett LotROInterface
oldalon megtalálhatjátok.

  • A PvP kedvelőinek érdemes megnézniük a PvMP+ nevű plugint.
  • Akik még Hytbold építésével, illetve settek kiszedésével foglalkoznak nagy segítségükre lehet a Hytbold Assistant.
  • Ha gearedet tervezed akkor érdemes ezt a Tulkas segítségével megtenned, mely tartalmazza az összes geart és a megálmodott összeállítást össze is tudod hasonlítani jelenleg viselt felszereléseddel.