PDA

Teljes verzió megtekintése : Általános kérdések



Tonhir
2014. 11 10., 13:42
Üdv!

Nem tudjátok mikorlesznek Quest-pack akciók marketen? Gondolom karácsony környékén várható.
Térképeket mikor akciózták utoljára egyébként? Várható hogy lesz megint árengedményes id?szak?

admin
2014. 11 10., 14:04
Szia!

Szeptemberben volt nagyon nagy akció ezekre a LOTRO Store-ban, így valószín?tlen, hogy motanában újra lesz (bár kitudja, adventi id?ben mivel lepnek meg minket).
Amire lehet inkább számítani, hogy fél áron lesz Marketben a 4 kiegészít?s bundle és Helm's Deep, tehát 20-20$-os áron.

Persze mind ez csak találgatás. Érdemes figyelni oldalunkat, mind ide, mind a facebook-ra kiszoktuk írni az ilyesmit :).

Tonhir
2014. 11 10., 14:25
Ó, a csudába, pedig most akarok komolyabban is belemélyedni a játékba, és puff, pont le is csúsztam róla! :(
És esetleg az úgynevezett "Black Friday" -akciókra emlékszel? Az is mostanában volt? A Turbine másik játékában, a DDO-ban volt már. Itt is szokott lenni?

admin
2014. 11 10., 14:38
Black Friday a wiki szerint november 28-án lesz, egy éve a Market-ben voltak fél áron a kiegészít?k ezen a napon. A Market az online bolt, ahol csak valódi pénzen vásárolhatsz, a Store az ingame bolt, ahol TP-t költhetsz. Szóval lehet ilyen idén is!
Ha a "most akarok belemélyedni" annyit jelent, hogy mostanában kezdted a játékot, akkor érdemes befizetned 1-3 hó VIP-re. Ez esetben nem kell tör?dni a Quest Pack-okkal, mert mind jár az el?fizetésed mellé. Kiegészít?ket pedig ráérsz megvenni, amikor szintben odaérsz majd. Addigra lehet lesz akcióban.
A VIP ára: 1hó 15$, 3hó 30$. A területeken kívül még számos el?nye van, ezekr?l olvashatsz honlapunkon (http://lotro.hu/fiokok) is.

Tonhir
2014. 11 10., 15:23
Na!
Már érdemes volt megkaparni a témát kicsit.

Köszönöm a tanácsokat, de az a helyzet hogy én csak napi kb olyan 2-3 órát tudok foglalkozni játékkal, másrészt szerintem nekem nem éri meg VIP tagságot venni.

Egyrészt a fejemet a falba verném, mikor VIP-ként látom az 50-70%-os leértékeléseket, másrészt nekem a mikrotranzakció sokkal szimpatikusabb.
Persze, jó érzés, mikor az ember VIP-ként oda megy ahová akar, meg nincs korlátozva semmi, de szerintem a VIP státusz inkább az ember birtoklási vágyát elégíti ki. Mert hiába van meg minden küldi, minden pakk meg kieg, az ember úgyis csak a lotro-nak egy kis szeletével játszik, mégpedig azzal, ami a karaktere fejl?déséhez aktuálisan éppen szükséges. De ehhez nem kell feltétlen VIP tagság. Apránként is ki lehet farmolni/venni amire épp szükségem van.
2 euróért vettem a G2A nevezet? oldalról a Steely Dawn Starter Pack DLC-t. Így kb. 600 Ft-ért kaptam Evendimet, 500 TP-t, amib?l meg kapásból megvettem North Downs-t. (Farmoltam még mellé egy kis TP-t.)
Jelenleg egy 22-es Minstrel-el vagyok de még bele se szagoltam a fizet?s cuccaimba. Ugyanis a játék free része is akkora tartalmat ad, aminek még a végét se látom, nemhogy a fizet?s tartalmakba belekezdjek. Például Skirmishbe/Raidbe/Crfatolásba még bele se mentem egyszer se, mert még mindig csak free küldiket farmolgatok, meg felfedezek. Nem azért mert nem akarok, csak mert ez b?ven kitölti a napi 3 órámat, leköt és szórakoztat.
Ezért teljesen felesleges VIP-elnem, mert a karakter fejlettsége fényévekre van még attól, hogy egyátalán ferlmerüljön bennem az igény, hogy de jó lenne egy expansion, vagy egyéb.
B?ven elég azt a szegmenst megvásárolni ami éppen aktuálisan a kari fejl?déshez kell. Ezért tartom a mamgam számára feleslegesnek a VIP-et.
Arról nem beszélve hogy a VIP-eknek nagyon szar lesz visszanyergelni preferált státuszba ha egyszer már nem akarnak havonta fizetni, a jót könny? megszokni...
Míg ha apránként kifarmolgatod, az megmarad, nem vagy játszásra kényszerítve hogy "Úristen ketyeg a 30 napom, játszanom KELL, akkor is ha épp nincs kedvem". Ez nem kényelem, ez inkább kényszer.

Turgon
2014. 11 10., 16:20
Hali és üdv a játékban!

Azért elég sok mindent máshogy látok ezzel kapcsolatban.
Persze mindenki a saját pénztárcájához mérten költ a játékra, de pár észrevétel:

Azt nem mondanám, hogy minden játékos csupán a birtoklás vágyából fizet el?, mert például a PvP csak VIP játékosok számára érhet? el. Mivel szeretek pvp-zni, még ha az laggos és unbalanced is, ezért kénytelen vagyok el?fizetni. Nekem ez az a kis szelete a játéknak, ami el?térben van. De nem érzek magamban e miatt birtoklási vágyat.


Arról nem beszélve hogy a VIP-eknek nagyon szar lesz visszanyergelni preferált státuszba ha egyszer már nem akarnak havonta fizetni, a jót könny? megszokni...
Szerintem valamit félre értelmeztél, mert a legtöbb játékos akit ismerek; a kinünkben szinte majdnem mindenki, legalább egyszer el?fizetett. Pont azért, mert olyan lényeges dolgok megmaradnak, mint a swift travel, traitek, gold cap, AH, táskák, wardrobe stb... Ezek közül pl swift travelt nem lehet feloldani tp-b?l. Lehet még kis szinted miatt nem látod értelmét, de akár evendimben vagy majd móriában bizony jól jönne. Összeadva ez rengeteg TP.

De természetesen free játékosként is vihet? a játék, sok sok farmolással, ha nem is minden, de nagyon sok minden elérhet?. Ilyenre is van példa, bár ahogy valaki mondta a játékban "egy újamon is megtudom számolni, hogy mennyi".

Remélem nem veszed tolakodónak a postomat, és találsz benne hasznos infót is.

Tonhir
2014. 11 10., 17:57
Dehogy veszem tolakodónak, én kérek elnézést, látom a "VIP-eknek nagyon szar lesz visszanyergelni preferált státuszba" mondatom szíven ütött, pedig magamról beszéltem mit éreztem mikor a DDO-ban kb fél év VIP státusz után úgy döntöttem nem fizetem tovább. Hát tényleg elég szar volt visszamenni "fapadosba". Nem vitatom az érveidet, a maga szempontjából mindenkinek igaza van. De ha VIP vagy, rá vagy kényszerítve hogy fizess ha fent akarod tartani azt a státuszt amit elértél. Pl: te Kinship vezet? vagy, feltételezem VIP státuszban. Elértél a játékban egy státuszt, felépítettetek egy guildet, megszoktál bizonyos kényelmi szolgáltatásokat, be tudsz menni minden questbe, skirmishbe, stb. Meg tudnád tenni a játékélmény rovása nélkül hogy azt mondod, hogy jöv? hónaptól már nem akarsz fizetni?
"Ezek közül pl swift travelt nem lehet feloldani tp-b?l." Lehet de azért létezik pár alternatívája: milestons, return to skillek, stable stb. Önmagában a swift travel nem bírna rá hogy a VIP-nek hiányát érezzem.
" Összeadva ez rengeteg TP." Azt nem állítom hogy soha nem fizetnék semmiért, és mindent ki akarnék farmolni. Pusztán én úgy gondolom hogy nekem, a saját játékomban, szimpatikusabb a TP-b?l feloldogatás. Nagy küldi pakkokat, vagy a helm kiegészít?t eszembe nem jutna farmolni, de azért egy 500-600-as küldi pack, trait feloldása vagy a currency cap, riding skill még belátható id?n belül van.
Ezért is kérdeztem rá az akciókra.

Turgon
2014. 11 10., 18:35
Amennyiben megunnám, befejezném a PvP-t, akkor minden vacilálás nélkül letudnám mondani. Viszont ha új altot húznék, akkor újra befizetnék. Pont a már leírtak miatt. Másfel?l ez valóban egy kényelmi dolog is, ahogy írtad, mert az így kapott+szerzett tp-t, olyan dolgokra tudom költeni, mint shared storage, +2-3 táska, premium wallet, a múlt héten megjelent beorning class, mountok stb...

Ez inkább csak egyéni preferencián múlik, de egyetlen hó vip is már tagdhatatlanul rengeteg el?nnyel bír (a swift travelt még a kis szinted miatt nem látod át teljesen).

Szerintem is hasonlóan lesznek akciók, hogy már fentebb írták. Gyanítom a kiegészít?k lesznek fél áron, ha a honlapjukon veszed meg.

Tonhir
2014. 11 10., 18:47
(a swift travelt még a kis szinted miatt nem látod át teljesen).
Ebben igazad van.

Tonhir
2014. 11 20., 11:50
Üdv!

Ha el?sz?r vásároltam -és aktiváltam is- egy Steely Dawn Starter Pack-ot, (Steam) akkor megvehetem mellé a Samwise Gamgee's Starter Pack-ot? M?ködni fog a kett? együtt?

admin
2014. 11 20., 11:53
Igen, m?ködnie kell. Elvileg csak két azonos pakkot nem aktiválhatsz egy felhasználói fiókon.

Tonhir
2014. 11 20., 12:52
Kösz. Még egy kérdés mikor azt írja hogy a csomag tartalmazza a:

The Bay Steed & Riding Skill-t akkor tulajdonképpen miben nyújt többet az egyik mint a másik?
Az egyik egy item a másik egy skill, de mind a kett? ahhhoz juttat hozzá hogy lovagolhassak. Most akkor miért is jó az nekem ha mindkett? van?

admin
2014. 11 20., 13:46
Az els? item maga a ló, a második pedig a skill, ami lehet?vé teszi, hogy lovagolhass.

admin
2014. 11 27., 13:10
Ó, a csudába, pedig most akarok komolyabban is belemélyedni a játékba, és puff, pont le is csúsztam róla! :(
És esetleg az úgynevezett "Black Friday" -akciókra emlékszel? Az is mostanában volt? A Turbine másik játékában, a DDO-ban volt már. Itt is szokott lenni?
A mai naptól van Black Friday akció december 1-ig, b?vebb infót Store al-fórumban (http://lotro.hu/forum/showthread.php?102-quot-Black-Friday-quot-2014) találsz.

Tonhir
2014. 12 02., 08:14
Felvettem egy ilyen Deed-et:

The Life of a Bounder
Complete quests within the Shire (15)

A gond csak az, hogy mivel nem a Megye volt a kezd?területem, a játék nem is ajánl fel aktív küldetést adó NPC-ket. Magyarul nem találkozok a Megyében olyan NPC-vel akinek sárga gy?r? lenne a feje felett. De akkor meg hogy lehet ezt a deed-et teljesíteni?

Turgon
2014. 12 02., 09:52
Teljesíthet?, csak picit nehezebb lesz, mert szürke gy?r?ket kell keresni az NPC-k feje felett. Érdemes lotro-wiki segítségével, mert ott össze van gy?jtve az összes küldetés és q chain.
A postásat és pitéset ne hagyd ki :).

Vagy haladj tovább és legközelebb indíts egy hobbitot, minden küldetést úgy se tudsz megcsinálni a játékban, 1 karakterrel pláne nem.

Tonhir
2014. 12 02., 22:44
Nem annyira a "minden küldetésre" inkább a "minden deed"-re hajtok, mert egyes rewardok fejlesztik a traiteket, kulcsot, TP-t adnak, stb. Azokat érdemes farmolni. Nyilván nem a fergeteges XP miatt csinálom, mikor egy fadarab megmunkálásáért többet kapok, mint magáért a küldetésért... :) A repu rendszer itt hogy m?ködik? Miért jó ha a repu n??

Turgon
2014. 12 03., 00:49
A Megye q deedekben csak utsó tier ad hasznosat (+2 inno), azonban 70 q kell hozzá sajnos.
Egyszer? oka a repunak pl a TP, de kapcsolódnak hozzá különböz? deedek, illetve szerteágazóan sok hasznos dolog is akár. Minden frakciónak van kindreden vehet? repus lova, különböz? ékszerek, ruhák, fegyverek, ház díszek, ourfitek és még sorolhatnám. Persze mindenhol más-más vehet?/barterelhet?. Amikor elkezdel egy területet érdemes akár megnézni, mi hasznosra tudsz szert tenni repu által.
Reput növelhetsz küldetések és deedek teljesítésével, vagy ritka repu itemek seítségével is, bár ez utóbbi nem minden területen van. A 700-as repu item skirm campben is kiváltható, de ezt szerintem csak utólag érdemes.

thalesz
2015. 01 04., 19:16
Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni játszani a játékkal, és az lenne a kérdésem, hogy ha megveszem a quad-packot (a négy kiegészít?t) a lotro marketb?l, akkor az ott elérhet? területeket meg kell-e vennem, mint a fejl?dés során néhányat, vagy azok automatikusan játszhatóak lesznek külön TP ráfordítás nélkül is?

Kemius
2015. 01 04., 22:13
Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni játszani a játékkal, és az lenne a kérdésem, hogy ha megveszem a quad-packot (a négy kiegészít?t) a lotro marketb?l, akkor az ott elérhet? területeket meg kell-e vennem, mint a fejl?dés során néhányat, vagy azok automatikusan játszhatóak lesznek külön TP ráfordítás nélkül is?

Szia!
Azokat a területeket amik benne vannak a Quad-pack-ben (Mória, Mirkwood, Isengard, Eastern Rohan) automatikusan megkapod és nem kell érte már TP-t külön fizetni. És ebben expansionként vannak benne, ezért az adott területhez tartozó összes instance-t is megkapod többek között mellé, szemben a sima quest pack-el, ami csak a területen történ? questelést adja. Az expansion pack-et a VIP-eknek is meg kell venni szemben a quest pack-kel, ami VIP-nek ingyenes free/premium játékos pedig meg tudja venni a store-ban TP-ért.
Remélem így világos, ha mégse akkor kérdezz szabadon :)

thalesz
2015. 01 04., 23:28
Köszönöm a gyors választ. Ez remek hír, mert így gondolom elég egyhavi VIP el?fizetést venni, amíg az ember eljut a Moria kiegészít? területekig, utána már nem olyan fontos, f?leg - ahogy kivettem a korábbi hozzászólásokból - ha a swift travelt is unlockolni lehet ily módon.

Még annyit szeretnék megtudni, hogy nem tudod-e (vagy akárki) véletlenül, körülbelül mekkora a szerver populáció a Snowbourn szerveren? Nem pontos számokra vagyok els?sorban kíváncsi, csak nem szeretném, ha nagyon kihalt lenne a szerver, vagy épp csak pár eltévedt játékos l?dörögne Középföldén.

Egy in-game dologra is kíváncsi lennék. Mégpedig, hogy milyen karaktert kellene kezdeni, hogyha játékvégi raideket szeretnék csinálni, és úgymond "keresett" legyek. Tehát gyakran vigyenek raidelni. Vagy ez ennyire nem karakterfügg??

Köszi el?re is!

Hobbicka
2015. 01 04., 23:50
Hi, szerintem elég sokan játszunk snowbourn szerón. Szinte mindenhol akad jó néhány játékos és max szintes is piszok sok van.
Hunter és champi ne legyél, többi mind jó :), bár warden úgy tudom tankolásra smafu. Ill. keress egy klánt, van is a fórumon egy ilyen topik ahol fel vannak sorolva.

üdv.: Hobbic

ui. Moria után is van pár fontosabb nem-kieg terület, de azt megtudod venni tp-b?l ha nem szeretnél hosszabb távra el?fizetni.

thalesz
2015. 01 04., 23:56
Köszönöm a válaszokat!

Kemius
2015. 01 05., 12:40
A szerverpopulációt én alsó hangon 300-400-ra saccolnám, de ez változó, pl. most a szünetek miatt lényegesen többen játszottak és általában hétvégén is nagyobb szokott lenni az aktivitás. Meg amit Hobbic is mondott, érdemes csatlakozni egy kinhez, sok mindenben tudnak segíteni az ottani régebbi, tapasztaltabb játékosok.
Raidre healer és tank ugye mindig kell, 1-2 kapitány se szokott általában rosszul jönni support miatt, DPS classokból viszont általában nem szokott komolyabb hiány lenni.

Turgon
2015. 01 05., 13:21
Egészen pontosan, csúcsid?ben olyan 550-600 körül játszanak, 300 alatt pedig csak a kés? éjjeli/hajnali és délel?tti id?szakban van a létszám. Mivel a legutóbbi nagyobb update már lecsengett, ezek a számok elég stabilnak mondhatóak.
Minstrel, guardian, captain, burglar, (lore-master, rune-keeper) egyikkel se fogsz nagyon mellé, ha ezeket választod.

robmiller
2015. 05 20., 19:05
Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy a Champion esetében mi ajánlott fejlesztésre? Might, vitality? Ezekre gondolok els?sorban.

Köszönöm választ!

Bárdforgató
2015. 05 20., 19:09
Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy a Champion esetében mi ajánlott fejlesztésre? Might, vitality? Ezekre gondolok els?sorban.

Köszönöm választ!
Szia! Might, vitality ebben a sorrendben. Els? a sebzésedet, második a moralodat növeli. Használj sárga traitet, ha több ellenséggel akarsz harcolni és pirosat, ha csak eggyel.

robmiller
2015. 05 20., 19:11
Szia! Might, vitality ebben a sorrendben. Els? a sebzésedet, második a moralodat növeli. Használj sárga traitet, ha több ellenséggel akarsz harcolni és pirosat, ha csak eggyel.

Köszönöm a gyors választ! Most kezdtem el a játékot és épp a felfedezés stádiumában vagyok. Bújom az oldalt, de erre nem találtam információt még. Köszi még egyszer!

Bárdforgató
2015. 05 20., 19:22
Köszönöm a gyors választ! Most kezdtem el a játékot és épp a felfedezés stádiumában vagyok. Bújom az oldalt, de erre nem találtam információt még. Köszi még egyszer!
Nincsmit, ha lesz még kérdésed csak tedd fel nyugodtan :)

robmiller
2015. 06 03., 15:16
Üdv!

Ismét van egy kérdésem. Vettem egy deluxe házat, amihez ha jól tudom az 1 alapból meglév? láda mellé lehet venni kb. 100 ezüstért még egyet. Azt mondták, hogy elvileg a "House" fülön belül lehet megvásárolni, de nekem ott nincs ilyen. Elmentem egy-két NPC-hez, akik a házeladással kapcsolatosak (Breeben, Celondimben stb.) de egyiknél sem lehetett ezt a plusz tárolóládát beszerezni. Tudna nekem valaki ötletet, tanácsot adni, hogyan is szerezhetném be? El?re is köszönöm!

Kelaos
2015. 06 03., 18:11
Üdv
Szerintem téves infót kaptál. Ha jól rémlik, akkor egyszer?en megnyitod a ládát a házadban és ott lehet b?víteni. Már rég óta csak 1 láda van minden házhoz, amit b?víthetsz. Talán 60 helyig lehet aranyért, felette MC-ért.

andreas9109
2015. 06 27., 14:36
Sziasztok

Újrakezd? lennék. Azt szeretném kérdezni, hogy a Vanyar német serveren van-e magyar klán, illetve hol másutt van olyan, amelyik endgame content terén aktív? Szintén kérdezném, hogy raid szempontjából jó választás-e huntert húzni?

Turgon
2015. 06 27., 21:25
Szia!
Tudtommal csak a snowbourn szerveren van magyar klán és van köztük end game kontent terén aktív is. Bár a nyár mindig olyan id?szak, amikor kicsit elfogyatkoznak a népek.
Hunter lehet jó választás, ha nagyon keményen tolod vele. Mivel tucat class, ezért nem árt kiemelkedni a tömegb?l kicsit. De érdemes gondolkodni grd, mini, rk, lm classokon is.

andreas9109
2015. 06 27., 23:59
És mennyit változott az utóbbi id?kben a játék? Az els? kieg és a f2p környékén hagytam abba

Turgon
2015. 06 28., 01:02
Nehéz megmondani, mondjuk az els? kieg elég régen volt (2008), azóta rengeteget változott. F2p pedig olyan 2010 vége felé, nos azóta is történt sok változás.
Szerintem Helm's Deep kieg nem sikerült túl jóra, illetve a "hagyományos" insták és raidek hiánya sem volt egy okos ötlet. Átalakították az egész trait rendszert is, ami volt akiknek tetszet és volt akiknek nem. Lett egy új dungeon típus, az Epic Battle, meg pár landcape csapatos content, mint a War-band (mounted combat) és Roving threads. Bevezették a slotted geart (kövekkel -essence- pakolhatod gearbe a statokat) és Legendary is alapos átalakításon esett át; un. imbued lehet 100-as szinten és onnantól nem kell szintemeléssel újat készíteni, hanem veled egütt fog n?ni.

Év elején lecserél?dött a vezetés, úgy néz ki, hogy most jó irányba indultak el. Kaptunk pár új igazi instát sok sok kihívással, hamarosan pedig elkészül az új pvp térkép is.

Történetben most ott tartunk, hogy Aragorn elhagyta Pelargirt és észak felé hajózik, mi pedig Osgiliathig juthatunk el. A küldetésekre, epikus szálra, a tájra szerintem nem nagyon lehet panasz.

Szóval lehet újra kell tanulnod sok mindent, de megér egy próbát :)

Bellutien
2015. 07 17., 14:57
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy ha lejár a vip milyen dolgok maradnak meg pontosan. Olvastam, hogy a traitek és a meg kezdett küldetések igen, de ott volt hogy stb. Err?l érdekl?dnék. A ki nem váltott területek deedjei pl megmaradnak? A megosztott vault helyeken lév? dolgok? Köszönöm a válaszokat el?re is!

admin
2015. 07 17., 15:11
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy ha lejár a vip milyen dolgok maradnak meg pontosan. Olvastam, hogy a traitek és a meg kezdett küldetések igen, de ott volt hogy stb. Err?l érdekl?dnék. A ki nem váltott területek deedjei pl megmaradnak? A megosztott vault helyeken lév? dolgok? Köszönöm a válaszokat el?re is!
Szia!
Megmarad az összes trait hely, a swift travel, az inventory (táska), lovaglás (ha megcsináltad 20-as szinten küldetést), befejezheted a megkezdett küldetéseket és deedeket, gold cap eltörölve marad, ezek jutottak eszembe most. A megosztott vault - shared storage -, az más; nincs vip-hez kötve, természetesen az, illetve a benne lév? tárgyak is megmaradnak. A VIP lejárta után premium lesz accountod.

Bellutien
2015. 07 17., 23:22
Köszönöm a válaszod! Akkor már ki is váltom a vip-t. :-)

Reminti
2015. 07 18., 00:44
Megéri nagyon a vip, én is most tervezek újra el?fizetni. Jó játékot! :)

blade2011
2015. 08 05., 17:52
sziasztok!most töltöttem le a gémet.ezt a szervert ajánlottátok Snowbourn mert sok magyar játszik itt. de tegnap pont olvastam hogy pár szerver meg fog sz?nni és ez is közte van. akkor melyik szeron kezdjek?

admin
2015. 08 05., 18:31
sziasztok!most töltöttem le a gémet.ezt a szervert ajánlottátok Snowbourn mert sok magyar játszik itt. de tegnap pont olvastam hogy pár szerver meg fog sz?nni és ez is közte van. akkor melyik szeron kezdjek?
Nyugodtan kezdj a Snowbourn szerveren, még sokáig aktív marad. Csatlakozz egy szimpatikus magyar klánhoz és majd velük tudsz új szerverre költözni (1-2 perces, teljesen ingyenes folyamat), amikor eljön az ideje. Szerintem addig még jó 1-1.5 hónap van, ha nem sokkal több.

bovly97
2015. 08 23., 14:39
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy VIP szeretnék lenni és a turbine oldalon kéri a bankkártya típusát és nekem az adott ( maestro) nem található. Ilyenkor elég ha simán rámegyek a "Master Card"-ra vagy így alapból nem lehetséges a dolog?!

admin
2015. 08 23., 15:56
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy VIP szeretnék lenni és a turbine oldalon kéri a bankkártya típusát és nekem az adott ( maestro) nem található. Ilyenkor elég ha simán rámegyek a "Master Card"-ra vagy így alapból nem lehetséges a dolog?!
Sajnos könnyen lehet, hogy nem fog sikerülni maestroval, de egy próbát megér. Ha nem tudod máshogy megoldani, akkor heteken belül frissítik a fizetési lehet?ségeket, hátha akkor lehet majd azzal is, de erre nincs garancia.

bovly97
2015. 08 23., 16:18
Sajnos könnyen lehet, hogy nem fog sikerülni maestroval, de egy próbát megér. Ha nem tudod máshogy megoldani, akkor heteken belül frissítik a fizetési lehet?ségeket, hátha akkor lehet majd azzal is, de erre nincs garancia.

Értem, szerintem megvárom azt a frissítést köszönöm a segítséget! :)

admin
2015. 08 23., 16:24
Értem, szerintem megvárom azt a frissítést köszönöm a segítséget! :)
Nagyon szívesen, de ez a frissítés lehet két hét, vagy akár másfél hónap is, mire megérkezik. Egy új céggel fognak leszerz?dni. Viszont általában maestro támogatása elég gyenge külföldön/netes fizetéseknél, lehet továbbra sem fogsz tudni fizetni vele. Ha van családban, közeli körben master card, akkor talán jobban jársz úgy.

EvokMaster
2016. 04 03., 11:34
Szia Mindenkinek!

Laurelin szerveren vagyunk a párommal!

Mi a magyar chat csatorna pontos neve?

Illetve a szerveren mennyire aktívak a magyarok?

Turgon
2016. 04 03., 15:18
Szia!
Üdv a szerveren és a játékban :) Meglehet?sen aktívak vagyunk, van több klán is. A magyar chatre /joinchannel hungaryan paranccsal léphetsz fel, de az elég inaktív, nem sokan használják.

EvokMaster
2016. 04 03., 16:06
Szia!
Üdv a szerveren és a játékban :) Meglehet?sen aktívak vagyunk, van több klán is. A magyar chatre /joinchannel hungaryan paranccsal léphetsz fel, de az elég inaktív, nem sokan használják.

Köszönöm a választ!

Visszatér?k vagyunk, és sajnálattal láttuk, hogy az a klán melyben anno léteztünk teljesen kihalt, elhagyatott lett.
Így a régi karaktereket hátrahagyva csináltunk két friss elf karaktert.
Remélem hamar befogadó klánra találunk!

Turgon
2016. 04 03., 19:42
Nagyon szívesen!
Sajnos az utóbbi években több klán szétment vagy "kihalt", néhány kicsit átalakult.
A többire vonatkozóan pedig a másik topikban írtunk :)

Bundaskenyer
2016. 07 18., 17:07
Sziasztok! Én valamikor az f2p környékén abbahagytam a játékot. Tegnap feltelepítettem, hogy nosztalgiázzam egy kicsit. Úgy néztem, kb. 500 tp kellene még a Rohan kieg unlockolásához. Az a kérdésem, hogy ezzel a kieggel az addigi összes terület + questek is megnyílnak?

admin
2016. 07 18., 17:18
Szia!
Nem, minden kiegészít?t külön kell megvenni (vagy vehetsz 4-es csomagot is), az egyéb területek pedig csak az el?fizet? játékosoknak ingyenesek, különben quest pack formájában TP-ért vásárolhatóak.

Valamint 2 Rohan kiegészít? is van, els? lvl75-85 Riders of Rohan, második pedig lvl85-95 Helm's Deep. El?bbi 20$ utóbbi 40$ akcióban 5 és 10$ szokott lenni. Van 4-es csomag az esl? 4 kiegészít?vel 40$-ért, akcióban 10$-ért. Ezt követ? területek mind un. "Free for VIP".

Természetesen az összes terület és kiegészít? beszerezhet? TP-b?l is, a max szint eléréséhez pedig nincs szükséged az összes területre, akár 1-1 kiegészít? is kihagyható.

Bundaskenyer
2016. 07 18., 17:45
Köszi! Igazából a 65+os területek érdekelnének (új területet kihagyni nem akarok, tehát gondolom a Rise of Isengard kieggel kéne kezdenem), de akkor várok inkább valami akcióra, mert ezek a 20 és 40 dolláros összegek egyel?re nem szimpik.

Viszont felmerült bennem a kérdés, ha tegyük fel, én most megvenném 40 dollárért a Helm's Deep kieget, akkor a kis 65ös karimmal hogy tudnék eljutni odáig, hogy nekikezdhessek a 85+os területnek, ha ez nem unlockolja a korábbi tartalmakat?

Turgon
2016. 07 19., 14:50
Hali, Warg-pen insta farmolásával :)
De ha ennyi kieg hiányzik, most Isent és RoR-t venném meg és kés?bb HD-t, hátha akciós lesz vagy gy?lik rá elég TP. Am Ened és Great River is alternatíva, full kieggel nem ér fel, de lehet questelni és fejl?dni pár szinteket mindkett?n.

Bundaskenyer
2016. 07 20., 17:42
Hali, Warg-pen insta farmolásával :)
De ha ennyi kieg hiányzik, most Isent és RoR-t venném meg és kés?bb HD-t, hátha akciós lesz vagy gy?lik rá elég TP. Am Ened és Great River is alternatíva, full kieggel nem ér fel, de lehet questelni és fejl?dni pár szinteket mindkett?n.

Köszi, de a vég nélküli farmoláshoz lusta vagyok :) Azt hiszem, megvárok valami akciót (egyszer majd csak lesz), amikor az egészet be tudom szerezni kedvezményesen, max. addig skirmishelek és megcsinálok pár deed-et TP-ért.

sarabee
2016. 07 31., 21:00
Sziasztok, nem rég kezdtem és elakadtam. :( Sajnos senkit nem ismerek és jó lenne ha találkozhatnék magyarokkal, mert jól jönne pár tanács a játékkal kapcsolatban . :)

admin
2016. 07 31., 22:05
Szia!
Üdv a játékban :)
Jelentkezz egy klánba, ahol biztos találsz segít?kész játékosokat, de kérdéseidet itt is nyugodtan felteheted a fórumon.

Látom Laurelinre mentél, ott a Seven Gates of Gondolin kinhez csatlakozhatsz; egy kis baráti közösség. Ha nagyobb nyüsgésre, több játékos-társra vágysz, akkor Evernight szerveren próbálj szerencsét, a klánok bemutatkozásait megtalálod itt fórumunkon is.

MarkedOne
2016. 10 06., 09:56
Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy jelenleg free-to-play játékos ként mennyire van értelme elkezdeni? Terveim szerint nem nagyon költenék a játékra de ha jól értelmeztem egy bizonyos szint után nem kapnék több questet. Azzal is tisztában vagyok, hogy lehet quest packeket venni ingame kifarmolt turbine pontokból bár elég durva lehet így játszani egészen a maximális szintig. Vagyis a kérdésem az lenne, hogy van-e esetleg olyan játékos aki teljesen ingyen játszik már évek óta illetve,hogy van-e értelme egyáltalán így elkezdeni?

Tonhir
2016. 10 06., 10:02
Ezen az oldalon van valami normális ismertet? arról, hogy mik azok a Mark-ok amiket a játék dobál? A Reputationt hogy lehet itemekre váltani? Hogy érdemes az instázást és a riadelést elkezdeni?

Tonhir
2016. 10 06., 10:09
Én apránként veszegetem meg a játékot free státsuszban. Megvárom a nagy leértékeléseket Steamen (így vettem meg olcsón az összes expansiont) illetve a lotro saját marketjén, mikor van engedmény terület küldi-pakkokra és akkor beruházok. Most a black friday-ban bízok, hogy nemcsak az expansionoket hanem a terület-pakkokat is leárazzák... Totál ingyen el lehet játszogatni egy szintig, de szerintem az csak arra jó, hogy el tudd dönteni hogy ér-e neked annyit a játék hogy vegyél havi tagsági díjat, esetleg Turbin Pontot.

Turgon
2016. 10 06., 10:37
Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy jelenleg free-to-play játékos ként mennyire van értelme elkezdeni? Terveim szerint nem nagyon költenék a játékra de ha jól értelmeztem egy bizonyos szint után nem kapnék több questet. Azzal is tisztában vagyok, hogy lehet quest packeket venni ingame kifarmolt turbine pontokból bár elég durva lehet így játszani egészen a maximális szintig. Vagyis a kérdésem az lenne, hogy van-e esetleg olyan játékos aki teljesen ingyen játszik már évek óta illetve,hogy van-e értelme egyáltalán így elkezdeni?

Abszolút érdemes lehet elkezdeni, ha tetszik a játék, a lore. Klánunkban is tudok több olyan játékost aki még egy fillért sem fizetett érte. Persze ahogy Tonhir írja; figyelni kell nagyobb leárazásokat is, amikor nagyon olcsón tudod megvenni a kiegészít?ket és sok farmolástól mented meg magad. Valamint javasolt 1 hó VIP befizetése is, mert rengeteg dolgot felold, ami megmarad el?fizetés lejárta után is.

Turgon
2016. 10 06., 10:49
Ezen az oldalon van valami normális ismertet? arról, hogy mik azok a Mark-ok amiket a játék dobál? A Reputationt hogy lehet itemekre váltani? Hogy érdemes az instázást és a riadelést elkezdeni?

A Mark, Medallion általános "váltóeszköz", szinte minden instából, raidb?l és skirmishb?l esik. Leginkább max szinten lesz érdekes, mert kisebb instákban elenyész? mennyiségben kapsz. Néhány spéci esett?l eltekintve Skirmish Campben tudod beváltani sok hasznos dologra.
Reput viszonylag kevés helyen tudsz itemre váltani, Eriador területek egy részében (pl. Bree Hunting Lodge) és Central Gondor, Far Anórien területeken. Viszont majd mindenhol van árus, aki repu szintedt?l függ?en árul hasznos dolgokat goldért vagy quest tokenért.

Fent van a honlapon pár insta és raid leírása, elkezdése pedig szintedt?l függ. Ha van valami speciális kérdésed róla, akkor tedd fel akár itt is, ha általánosabban szeretnél róla beszélni, in-game is megtalálsz Atarandir, Eelengal karaktereimen többnyire esténként.

Tonhir
2016. 10 06., 11:00
Valamint javasolt 1 hó VIP befizetése is, mert rengeteg dolgot felold, ami megmarad el?fizetés lejárta után is.

És melyek azok a dolgok amik megmaradnak, és amiket egyébként nem tudod feloldani TP-b?l és csak így szerezhet?k meg?

Tonhir
2016. 10 06., 11:04
Viszont majd mindenhol van árus, aki repu szintedt?l függ?en árul hasznos dolgokat goldért vagy quest tokenért.


Ja most már értem, tehát alapvet?en az az értelme, hogy magas repu érték mellett az árusok egyre jobb cuccokat adnak? Ezt nem is tudtam.

Turgon
2016. 10 06., 11:21
És melyek azok a dolgok amik megmaradnak, és amiket egyébként nem tudod feloldani TP-b?l és csak így szerezhet?k meg?
Ilyen speciel hirtelen egy jut eszembe, még pedig a Swift Travel, ami nélkül én nehezen tudnám elképzelni a játékot. De olyasmikre is gondoltam, mint a gold cap, traitek (ami szintén tetemes TP), táskák, +2 karakter hely, +500 TP, el?fizetés alatt minden quest pack játszható.


Ja most már értem, tehát alapvet?en az az értelme, hogy magas repu érték mellett az árusok egyre jobb cuccokat adnak? Ezt nem is tudtam.
Nagyjából igen. Persze minden ilyen árust végig lehetne nézni, hogy hol mi hasznos kapható. Például móriás repu árusnál + 1 class trait pont, Bree, Thorin's Hall travel skill, Far Anóriennél essence stb...

Tonhir
2016. 10 06., 11:31
a Swift Travel, ami nélkül én nehezen tudnám elképzelni a játékot.
Ez ugye a játékban úgy m?ködik hogy odabattyogok egy adott területen lév? Satbe-hez rákattintok az istállómesterre és kiválasztok egy másik területen lév? Stable-t?
És mi van ha épp a világ végén vagyok a legközelebbi istállóhoz képest? Mindenképpen el kell verg?djek az istállómesterig. Mi ebben a "swift"?

Turgon
2016. 10 06., 11:46
Az benne a swift, hogy f2p-ként lovon ülve végig pattyog a karakter akár több mapon keresztül, swift travel esetében meg elportolja a karaktert adott helyre. Vagy Evendimben nem úszol 10 percet, hogy az északi kis campbe juss, hanem 3 sec alatt odaportol.

A másik felvetésedre is van módszer: stable master collection.

Tonhir
2016. 10 06., 12:30
A másik felvetésedre is van módszer: stable master collection.

És ezt eszik vagy isszák? Ez valami skill vagy item? Hogy lehet beszerezni és mire jó?

Turgon
2016. 10 06., 12:48
Shift+c és elvileg el?jön a Collections menü, ott a legalsó.

+
Ebben a hírben a lotro.hu oldalon is írnak róla http://lotro.hu/update-18-2-beta

MarkedOne
2016. 10 07., 09:01
Hmm, köszönöm az eddigi információkat. Szerintem letöltöm és elkezdem a játékot f2p-ben és majd november környékén beruházzok 3 hónapos VIP tagságra, az említett 3 hónap alatt mennyire esélyes, hogy eljuttok esetleg a maximális szintig? Azért kérdezem mert gondolom a maximális szinten már nincs szükség olyan sok questpackra ami meg kell a 3 hónap alatt bejött turbine pontból megvehet?.

Tonhir
2016. 10 07., 09:57
Hmm, köszönöm az eddigi információkat. Szerintem letöltöm és elkezdem a játékot f2p-ben és majd november környékén beruházzok 3 hónapos VIP tagságra, az említett 3 hónap alatt mennyire esélyes, hogy eljuttok esetleg a maximális szintig? Azért kérdezem mert gondolom a maximális szinten már nincs szükség olyan sok questpackra ami meg kell a 3 hónap alatt bejött turbine pontból megvehet?.

Amennyiben nincs életed, és meg tudod engedni magadnak, hogy napi 10 órákat tolod, biztos el lehet jutni 3 hónap alatt a maximális szintig gondolom. A szívás ott lesz, mikor letelik a 3 hónap el?fizetésed -tételezzük fel id?közben eléred a százas szintet (azt hiszem annyi a max.) - a rendszer újra lekorlátozza a hozzáférésed a faji kezd?területekre.-a korlátozott kaszt választási lehet?ségekr?l, már nem is beszélve. 100-as szinten nemigen van mit csinálni Brí-ben... Szóval vagy el?fizetést veszel vagy Turbin Pontért olyan tartalmakat amiben még tudsz fejl?dni. (Ezért érdemes azt az 1500 TP-t Quest-packokba ruházni...bár max szinten nem tudom milyen terület kell hogy még kihívást jelentsen.)

Tonhir
2016. 10 07., 10:04
Kérdés:
Amennyiben egy-egy map összes deed-jét meg akarom csinálni, az tulajdonképpen azzal jár együtt, hogy akarva-nem akarva, de meg kell csináljak minden questet az adott map-on, és meg kell nézzek minden felfedezni valót? (Tekintve hogy a deed-ek kimaxolásához, ugyebár teljesíteni kell olyanokat, hogy csinálj meg ennyi vagy annyi questet az adott területen, vagy fedezd fel az összes waypoint-ot. Ezért kérdem hogy ha egy map-on meg akarom csinálni az öszes deed-et akkor tulajdonképpen úgyis megcsináltatja velem az összes questet és felfedeznivalót?)

Edit:
Menet közben rájöttem hogy nem, de tekintélyes részét megcsináltatja a questeknek, legalább a háromnegyedét.

MarkedOne
2016. 10 07., 10:07
Ez a maximális szint dolog akkor elégé messze lesz számomra, mivel jöv? májusban érettségizem így talán napi 1-2 órát töltenék az egésszel. Elég szomorúan olvasom, hogy Prémium státuszban mert ugye ha VIP lejár elvileg lekorlátozz a rendszer arra a státuszra ha jól értelmeztem akkor az eddig vipben unlockolt zónák kb megsz?nnek számomra. Bár ha ett?l eltekintek és csak azt nézem,hogy a 3 hónap alatt add a rendszer kb 1500 tp-t plusz lesz lehet?ségem még farmolni pluszba akkor vég?lis így éri talán meg a legjobban, de gondolom egy adott quest pack nem egy olcsó mulatság turbine pont ügyileg.

Tonhir
2016. 10 07., 10:24
Nézd, én úgy voltam vele hogy havi 4500-5000 Ft-ot meg tudok engedni magamnak, hogy a hobbymra, szórakozásra költsek, ennyibe még nem roppan bele a családi költségvetés. De én nem elf?izetést veszek ezért a pénzért hanem Turbin Pontot amit ilyen-olyan tartalmakra, extra kényelmi szolgáltatásokra költök (amelyek egyébként járnak VIP státusszal). Így-is úgy is elcseszem rá azt a pénzt, de így amit veszek az meg is marad! Nem vagyok játszás kényszerben hogy "úristen játszanom kell mert lejár az el?fizetésem." Volt olyan hogy meguntam a lotro-t, rá se néztem egy évig, aztán megint el?vettem, id?szakosan megint játszok és költök rá, és a tartalmak meg is maradnak, és ez a stílus nekem jobban megfelel az igényeimnek. Így már ott tartok hogy az összes expansion megvan, a terület pack-oknak meg kb a 75%-a. Igaz 2 éve gy?jtögetek, figyelem a leárazásokat.

Turgon
2016. 10 07., 17:28
Tonhir (http://lotro.hu/forum/member.php?190-Tonhir)
Vannak un. META deedek minden területen (1-2 éve jöttek be), ehhez az összes deedet teljesíteni kell. Majd biztos látod ezeknek is van 3 verziója, egy a küldetésekre, egy a slayer deedekre, egy pedig felfedezésre + a META ha ez a 3 kész. (Rejtett deedek nem tartoznak bele.)

Questnél az a tapasztalatom, hogy régi területeken sokszor a fele sem kell hozzá adott területen, új mapokon pedig szinte mind.

Turgon
2016. 10 07., 17:37
MarkedOne (http://lotro.hu/forum/member.php?429-MarkedOne)
Mivel gyakran játszom, ezért én éves VIP-et szoktam, az 100$. Ha ismerkedsz a játékkal, de biztosan tudod, hogy szeretnél játszani, akkor próbáld ki a 3 havi VIP-et 30$-ért. Így havi 10$, nagyjából 2800 Ft, tudom ez sem kevés, sajnos gyenge a forint, nincs mit tenni.
Napi 1-2 óra játékkal én reálisnak látom a max szint elérését 2 hónap alatt, viszont! a kiegészít?k el?fizet?knek sincsenek ingyen. Sajnos azt meg kell venni, de örökre megmarad és nem függ a VIP-t?l. Akcióban egyébként a kiegészít?k sem nagy tétel, "black friday" alkalmával 10$ az els? 4 egyben és még 10$ az 5. kiegészít?.
De érdemes hozzászámolni, hogy amíg eljutsz 105-re (és ha okosan csinálod), akkor 2-3000 TP is összejön. Minden különféle farmolás nélkül.

Egyébként 1-1 quest pack nem drága, viszont van sok.

admin
2016. 10 07., 19:42
Üdv!

Apró segítség TP gy?jtéshez :)
http://lotro.hu/tp-gyujtes

Tonhir
2016. 10 11., 13:23
Ha a karakterrel teljesen más szakmacsoportra váltok, a régiben elveszítem az eddig elért összes el?rehaladásomat?

Greenleaf
2016. 10 11., 13:45
Hááát ha teljesen másra akkor igen. Ha pl prospector volt el?z?ben és újban is, akkor az megmarad. Én is így jártam amikor woodworkerre váltottam.

Tonhir
2016. 10 13., 10:15
Akkor is végleg elvész ha ugyanarra a szakmára nyergelek vissza?
A cosmetic armornak mi értelme van ha nem lehet a rendes páncélra rátenni és levenni? Nem tudom hogy lehet úgymond rátenni a skint a páncélomra, nekem ha rátettem a karakterre, teljesen lecserélte a rajtalév? régi pánélt, a cosmetic armor meg magában semmi védettséget nem ad akkor meg minek? (Arról már nem is szólva hogy a cometic armor nem is biztos hogy jobban néz ki mint a páncél eredeti skinje.)
Hol lehet 62%-osnál gyorsabb lovat venni?

admin
2016. 10 13., 20:14
Szia!

1. Amennyiben a szakmacsoporton belül egy megegyezik az egyik korábbival (pl. prospector van Armasman és Armourer csoportban is), akkor az abban elér szintek megmaradnak. Minden más elvész a cserével.

2. Karakter panelen Cosmetic outfits fül, itt 1-7-ig outfitekbe pakolhatod a különféle ruháka. Ezek a kinézetet felülírják, viszont statokban nem változtatnak. Hogy kinek melyik tetszik, az egyéni preferiencia.

3. Store-ban. Vagy vannak speciális, un. META deed-ek, amiért jár pár gyorsabb (168%) hátas. Nagyobb szerencsével lootbox-ból is eshet mount választó doboz, aminek a választékában talán 3 féle gyors (szintén 168%) paci van. Valamint Store-ban kapható egy olyan trait, amivel minden hátas egyforma 168% valamint 178%-os sebességgel fog vágtázni.

Tonhir
2016. 10 20., 09:06
1. Lone Lands-ben elbuktam egy NPC megvéd?s küldetést. Fel tudom venni újra, hogy ismét megpróbáljam?
2. Minden nevesített tartalmat adó kiegészít?nél adnak transzfer tokeneket a játék frissítésekor?
3.Van értelme a a '"task"-ok farmolásának? (Tasks Bulletin Board)
4. Saját háznak (Housing) van bármi kihatása a játékmenetre, (nagyobbat ütsz, buffol, er?sít stb.) vagy csak arra jó hogy örüljek magamnak hogy de jó hogy van? Ide kapcsolódó és hasonló a kérdésem a hobbyinál is: van értelme pecázásra vesztegetni az id?t, vagy az csak arra jó hogy ad egy trófeát a ház falára?
5.A feszitvál eseményeken lehet bármilyen értelmes (értsd: statisztikát növel? vagy a karakter képességeit er?sít? item) tárgyat kifarmolni, vagy csak festékek vannak, meg cosmetic tárgyak?
6. Ha szakmát váltottam de már nincs kedvem visszamenni a kezd?területekre a kezd?knek való nyersanyagot kifarmolni, az Aukciós Házban beszerezhet? craftinghoz nyersanyag játékbeli pénzért?
7. Lehetséges a játékban a kapitány heroldjához, vagy a skirmisekben szerepl? katonák, NPC segít?társak toborzása, küldetésekre vitele? (Kvázi saját npc kalanadozócsapat felállítása.)

admin
2016. 10 20., 10:26
1. Lone Lands-ben elbuktam egy NPC megvéd?s küldetést. Fel tudom venni újra, hogy ismét megpróbáljam?
Igen.

2. Minden nevesített tartalmat adó kiegészít?nél adnak transzfer tokeneket a játék frissítésekor?
Ehhez sem adtak, csak a meglév?eket használhatod fel, amit tavasszal kaptál.

3.Van értelme a a '"task"-ok farmolásának? (Tasks Bulletin Board)
Lesz majd rá title meg egy méhes köpeny, ha azokat szeretnéd, akkor igen, ha nem akkor nem.

4. Saját háznak (Housing) van bármi kihatása a játékmenetre, (nagyobbat ütsz, buffol, er?sít stb.) vagy csak arra jó hogy örüljek magamnak hogy de jó hogy van? Ide kapcsolódó és hasonló a kérdésem a hobbyinál is: van értelme pecázásra vesztegetni az id?t, vagy az csak arra jó hogy ad egy trófeát a ház falára?
Ház még tárolásra alkalmas (90 vagy 120 helyes láda, ami MC-vel tovább növelhet?), hobby pedig csak hobby.

5.A feszitvál eseményeken lehet bármilyen értelmes (értsd: statisztikát növel? vagy a karakter képességeit er?sít? item) tárgyat kifarmolni, vagy csak festékek vannak, meg cosmetic tárgyak?
Csak utóbbi, a fesztivál a szórakozásról szól.

6. Ha szakmát váltottam de már nincs kedvem visszamenni a kezd?területekre a kezd?knek való nyersanyagot kifarmolni, az Aukciós Házban beszerezhet? craftinghoz nyersanyag játékbeli pénzért?
Igen.

7. Lehetséges a játékban a kapitány heroldjához, vagy a skirmisekben szerepl? katonák, NPC segít?társak toborzása, küldetésekre vitele? (Kvázi saját npc kalanadozócsapat felállítása.)
Nem. Cpt, LM rendelkezik saját pettel, egyszerre 1 db lehet aktív, valamint skirmishben mindenkinek van egy skirmish pete, ami fejleszthet?. Ha veszel id?t (store, skirmish camp, hobbit napi), akkor landscape-n is el?szedhet?.

admin
2016. 10 20., 11:16
Rákérdeztél a transzferre is. Most jutott eszembe, hogy van néhány kisebb bug vele kapcsolatban, ezért érdemes várni pár napot, ha mostanában használnád.

Trucker39
2016. 10 20., 12:17
Úgy emlékszem, mintha a Skirmish NPC "bérelhet?" lenne Skirmish-n kívüli kísérésre is. Még nem próbáltam ki, mert elég borsos ára van neki és csak bizonyos ideig kísér. Most nem tudok jobban utána nézni, hátha valaki közelebb van a géphez.

Szerk.: Azt hiszem, meg is találtam, mire is gondoltam.

https://lotro-wiki.com/index.php/Item:Landscape_Soldier_Token

Bellutien
2016. 10 23., 04:13
Sziasztok! Több kérdésem is lenne, remélem valaki tud segíteni. 67es szint? hunter vagyok, szinte mindig egyedül játszom, a landroval szerveren nincs sok magyar. Rengeteg minor és major essences-t gy?jtögettem már össze, de nem tudom, hogy mire lehet ?ket használni. Az egyik kérdésem ez lenne, craftcucc, vagy itemslot? Illetve legendary fegyverbe hogy tudod relic-et craftolni? Hányas szintt?l fogok second age legendary fegyvereket találni? Ha pedig valaki tud magyar játékost a landrovalon akkor az itteni nevemmel megtalál. Köszönöm el?re is a válaszokat!

Greenleaf
2016. 10 23., 12:24
Hali!

67-es szinten essenceket kidobhatod, majd csak 105-ös szinten érdemes vele foglalkozni (egyszer?en nem nagyon van mibe beletenni kis szinten). Akkor a T8-as lilákból (major) tudsz craftolni kék (greater és arany (supreme) essenceket. A következ? kérdést nem teljesen értem. Craftolt relikhez szükséges a craft guildet húzni, T6-on már tudsz gyártani, receptet guildes NPC-t?l veheted meg.
SA fegyverek már 51-es szintt?l esnek mobokból, kés?bb instákból, de craftolható is. Bár amilyen gyorsan szintez?dsz, nem érdemes foglalkozni vele. Majd 100-on szerzel egy First Age fegyvert.
Elvileg játszik 1-2 magyar játékos még ott, de sajnos többet nem tudok. Többségük EU szerveren van.

Bellutien
2016. 10 23., 13:17
Köszönöm a gyors választ! A relics craftolást teljesen nem értem. Nem találom hogy milyen anyagból lehet csinálni, mi kell hozzá, hol kell megcsinálni. Supreme woodworker vagyok. Csatlakoztam a guildhez, de hogy velük meddig lehet fejl?dni, azt sem tudom.

Greenleaf
2016. 10 23., 18:32
Ugyan olyan alapanyag kell hozzá, mint bármi máshoz + Compendium of Middle-earth, Volume x. De nézd meg a legendary-s guild NPC-t és vedd meg t?le a receptet.
Guild szintek meg itt vannak: https://lotro-wiki.com/index.php/Crafting_Guild

Wuher
2016. 11 04., 06:51
Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni VIP befizetés ügyében.
Sajnos turbine nem fogadja el PayPal fizetést regió problémák miatt (a végs? átutalási utasítást követ?en visszadobja a kérelmet), azonban a normál bankkártyám nem alkalmas VIP el?fizetésre. Support szerint váltsak kártyát (nagyon konstruktív..).
Steam pl. elfogadja a Paypal fizetést, de ott nincs VIP, MMOGA-n van kéthónapos gamecard, de ott szintén régióproblémás a fizetés PP-vel.
Van valami ötletetek, hogy miként lehet megoldani a problémát, vagy marad az, hogy kérek valakit?l szívességet, belép jelszavammal, kivált egy hónapos VIP-et - amit én busásan meghálálok. :)
Köszi

admin
2016. 11 04., 09:56
Szia!

Ilyen probléma esetén els? körben érdemes megpróbálni nekik ticketet írni, gondolom amikor bevételr?l van szó, gyorsan válaszolnak majd (de nagy eséllyel már csak a jöv? héten).
http://support.turbine.com/ics/support/ticketnewwizard.asp?style=classic

Wuher
2016. 11 04., 13:34
Köszi, igen, mint írtam már megérkezett a válasz fél nap alatt, de az nem volt túl segít?kész.
A Paypalról tudnak, sajnos az más online játékoknál is el?fordult már, valamiért a magyarországi PP-t nem teljesítik (van hogy a szolgáltató, van hogy játékterjeszt? hibájából).
Newerwinter, Warhammer meg sok kisebb elutasítja, Wot, SWTOR, Armoured Warfare(mycom game), WOW, stb simán viszi.
Általában a nagyobbak ugye.
Ugyanez a helyzet a különböz? játékkupon eladó oldalakkal, MMOGA pl. nem fogadja el, steam, MMOBomb probléma nélkül nyomja.

Mindegy, ezen nem változtatnak a közeljöv?ben válaszuk szerint.

A bankkártyás fizetés meg adott, a maestro-t nem preferálják (nem is értem, európában pl. jobban elfogadják, mint a sima VISA online unembossed debit kártyáit..), szóval az is kuka.

Az a durva, hogy most gyorsan körbekérdez?sködtem család és közeli barátok körében, és mindenkinek maestro van, szóval szívás :(

admin
2016. 11 04., 15:30
Bocsi, elsiklottam a felett, hogy már írtál nekik :(
Majd megpróbálok kicsit jobban utána járni, hogy mit lehet tenni.

rob73
2017. 05 24., 09:56
Sziasztok!
Kezd? vagyok, és Free Player (a Laurelin szerveren, bár nem tudom, az Evernight népesebb-e). Sajnos már az elején, lvl6-os szinten elakadtam, pedig a játék mechanikája eléggé hasonlít a WoW-hoz.
30 Ennél a questnél összegy?jtöttem az 5 növényt, de félreértelmeztem a feladatot és elhasználtam bel?lük kett?t. Ezután már nem tudtam újabb herbákat szedni, és hiába dobtam ki a maradékot a táskából, nem tudtam a questet törölni. Van erre valamilyen módszer, vagy a kezd? küldetéseket abszolút nem lehet eldobni és újra felvenni?
A másik kérdésem, hogy hogyan lehet a World-re írni? Vagy ahhoz szintkorlát van?
El?re is köszönöm a válaszokat.

Turgon
2017. 05 24., 10:53
Szia!

Ilyen problémába még sose futottam, fogalmam sincs. De leggyorsabb újrakezdeni az egészet, nem csak ezért.

Ha csak nem vagy er?sen RP játékos, akkor az Evernight szerveren többre jutsz, ráadásul már minden magyar klán az everen játszik. Úgy azért picit egyszer?bb, ha egy klánban mindig kéznél van a segítség és tanács.

World chatnél komplexebb dolog a limit, lehet id? és szint korlát is, account státusz is befolyásolja, hogy mikor enged. De pontosan nem tudni, ezt a titkot nem árulják el a fejleszt?k a gold árusok miatt.

rob73
2017. 05 24., 14:00
Szia!

Köszönöm szépen a gyors választ. Szerintem kezd? szinteken nem enged egyetlen questet sem eldobni. Próbáltam más karakterrel, azzal sem ment semelyiket eldobni...
Köszi a tippet, akkor próbálom az Evernightot :).

Krisztian
2017. 06 19., 11:29
Üdvözletem mindenkinek
A minap töltöttem le újra a játékot (régebben már játszottam vele de jó pár éve volt talán már a szerver sincs meg ahol toltam, bár akkor sem vittem igazán sokra meg a gépem is gyengusz volt, és az alapokon meg az els? pár szinten nem igazán jutottam túl, azt hiszem túl nagy volt ez a világ els?re akkor s "elvesztem" ha lehet ilyet mondani, majd id?vel beleuntam hogy nem is igazán tudom már mit csinálok :D). Most úgy döntöttem újra nekivágok és megtaláltam ezt a magyar oldalt ami elég jónak t?nik. Szóval annyi lenne a kérdésem els? körben van e bármi amit a letöltés és a játék megkezdése el?tt érdemes tudnom? Melyik kasztot érdemes majd húznom els?re kezd?ként? Meg hogy melyik világon érdemes elkezdenem, bár ahogy az el?ttem szóló pár kommenten megakadt a szemem az az Evernight lesz

admin
2017. 06 19., 17:04
Szia!
Evernight mindenképpen, Laurelin most már csak komolyabb RP játékra jó.

Amelyik class szimpatikus, ha szeretnél max szintre érve egyszer raidelni is, akkor érdemesebb keresett class-t, mint LM, minstrel, guardian, burglar, szóval nem a tömeg class champion és hunter.
Craft els? karakter esetén lehet explorer, vagy heavy class esetén armoursmith, de lényegében ez is kicsit a mindegy kategória, ami szimpatikus.

Mint az egyik leírásunkban is olvashatod, ha tetszik a játék, akkor érdemes VIP-re befizetni, mert olyanokat felold, mint a trait helyek, táskák, gold cap, swift travel, stb...

Hamarosan pedig érkezik Mordor, ha igyekszel, akkor behozhatod a hátrányt addig :)

Krisztian
2017. 06 19., 18:01
Értem, nos kasztokat nézve név alapján azokon kívül a guradian és a captian t?nt szimpatikusnak(olvasgattam pár órát közben az oldalon és igyekszem feldolgozni a sok új infót), szerintem els? körben egy guardiannal kezdek akkor máris, a vipet meg majd meglátom én is ár függvényében meg, hogy mennyire tetszik meg a játék vagy már az elejét?l nagy segítség lenne a vip ?

admin
2017. 06 19., 21:46
Persze, bármikor nagy segítség. Viszont el?bb próbáld ki a játékot, olyan 30-as szint körül szerintem látni fogod, hogy tetszik vagy sem. Addig max a swift travel fog hiányozni, de nem olyan nagy érvágás még olyankor.
Ár pedig 1 hónap 15$, 3 hónap 30$, éves 100$. Ha fejl?déshez kell és olcsón szeretnéd megúszni, érdemes 3 havit, ha csak traitek, egyebek feloldásához, akkor elég 1 hónap is, csak nagyon okosan kell beosztani és rohamtempóban elérni 50-et.

Egyébként a grd is jó választás, egyik legjobb tank class. De tényleg ami neked tetszik, szerintem egy játéknál az az els?dleges.

varju82
2017. 10 10., 22:21
Sziasztok!
Kicsit gondban vagyok a játékkal.A lovaglást próbálom aktiválni,de nem megy.Riding skill megvan,20 level is megvan,de nem tudok lovagolni.Kell még valami esetleg?

admin
2017. 10 11., 21:28
Szia!

Nem árt egy ló sem hozzá. Ha riding skillt aktiváltad, akkor szerezz egy lovat és már mehet is a vágta.

Több lehetőséged is van, Bree-től északra egy lovas farm, ott vehetsz 500 silverért talán, vagy most indult őszi fesztiválon tudsz majd kiváltani. A fesztiválos lovak igazán egyedi megjelenésőek, minden fesztiválon évente van új.

Sziky
2017. 12 28., 16:56
Sziasztok! Laurelin szerveren van bármilyen magyar közösség?

admin
2018. 01 05., 22:31
Szia!

Lézeng még pár magyar játékos, de már nincs lényegében magyar közösség ott, csak Evernight szerveren.

Sziky
2018. 01 12., 10:52
Lehet hogy én értem félre a játékot, de meg a tulajdonos váltás előtt vettem meg egyszer steamen a quadro bundle-t a játékhoz. Na most pl az első kiegnek a mines of morianak nem kéne feloldania Eregeion questjeit? A neten az van, hogy a mines of moria többek közt 3 new regions, moria, eregion és lothlórien. Most mégis ha átmegyek eregionba, felugrik a get this region ablak? Nem elég, hogy megvettem a kieget még külön kell abenne található területeket is?

Sziky
2018. 01 12., 11:09
Ezalapján akkor valaki hozzáértő légyszi mondja meg hogy így hogy beaktiváltam a bundle-t így melyik területeket nyitottam meg? Köszi :)

31

admin
2018. 01 12., 12:39
Lehet hogy én értem félre a játékot, de meg a tulajdonos váltás előtt vettem meg egyszer steamen a quadro bundle-t a játékhoz. Na most pl az első kiegnek a mines of morianak nem kéne feloldania Eregeion questjeit? A neten az van, hogy a mines of moria többek közt 3 new regions, moria, eregion és lothlórien. Most mégis ha átmegyek eregionba, felugrik a get this region ablak? Nem elég, hogy megvettem a kieget még külön kell abenne található területeket is?
Tulaj váltást azért ne nagyon emlegesd, mert elvileg végleges ban járhat érte.
Ha Quad Pack csomagot vetted meg, abban a megnevezett 4 kiegészítő van benne. Eregion az Eregion, Lórien pedig Lórien, egyik sem része a Mória kiegészítőnek. Eregion például jóval Mória előtt érkezett, Lórien pedig Mória megjelenése után. Tehát ilyen téren semmi közük sincs a kiegészítőhöz.

Sziky
2018. 01 12., 13:17
Tulaj váltást azért ne nagyon emlegesd, mert elvileg végleges ban járhat érte.
Ha Quad Pack csomagot vetted meg, abban a megnevezett 4 kiegészítő van benne. Eregion az Eregion, Lórien pedig Lórien, egyik sem része a Mória kiegészítőnek. Eregion például jóval Mória előtt érkezett, Lórien pedig Mória megjelenése után. Tehát ilyen téren semmi közük sincs a kiegészítőhöz.

Köszi a választ. Értem, csak mivel a neten mindenhol a mines of moria kieghez van írva eregion is meg Lothlórien is, gondoltam azokat is feloldja a DLC. De ezek szerint nem.
Azt viszont nem értem miért ne lehetne beszélni a tulajdonos váltásról. Minden létező média lehozta anno, volt interjú a régiekkel, volt az újakkal is. Hol és miért járna érte ban? :D

admin
2018. 01 12., 17:11
Köszi a választ. Értem, csak mivel a neten mindenhol a mines of moria kieghez van írva eregion is meg Lothlórien is, gondoltam azokat is feloldja a DLC. De ezek szerint nem.
Azt viszont nem értem miért ne lehetne beszélni a tulajdonos váltásról. Minden létező média lehozta anno, volt interjú a régiekkel, volt az újakkal is. Hol és miért járna érte ban? :D

Igazából sehol sem láttam, hogy az említett két terület a kiegészítő része lenne, mint írtam, nem is egy időben jelentek meg. Eregion hónapokkal korábban, tehát teljesen kizárt dolog. Ha megnézed mit vettél a kiegészítővel, ott is írják mit foglal magában.

Oh tulajdonváltás alatt accountot értettem. A játék esetében nem volt tuladonos váltás, csak a LotRO fejlesztői kiváltak a Turbine-ból és új név alatt viszik tovább a játékot. De ha nézted az interjúkat, akkor láthattad, hogy ugyan azok az arcok köszönnek vissza, akik korábban is.

keoma
2018. 01 24., 18:50
Sziasztok!
Most kezdtem a játékot, lenne pár kérdésem.
1. Hogy lehet a táskában lévő ikonok méretét a felbontásnak megfelelően megnövelni?
2. A játék közepe/ vége nevezhető akárcsak egy kicsivel is élvezetesebbnek mint az eleje? Merthogy ezidáig (15. szint) a harc ebben a játékban a legrosszabb mind közül amit valaha kipróbáltam. Észre sem veszem ha skillt használok, két-három autoattack elpusztítja az ellenfeleket.
3. Feltéve, hogy folytatom a játékot, érdemes 105. szintre ugrani és onnan folytatni a játékot (elsősorban az epic küldiket), vagy annak van valami hátránya? Ha 105. szintre ugrok a tokennel, felszerelést is kapok hozzá, vagy csupasz seggel kell majd boldogulnom?
4. Ha csak egy karakterrel akarok játszani, érdemes wardennel próbálkozni? Csapatba be lehet kerülni vele? Magas szinten elfogadható?
Előre is köszi a választ.

admin
2018. 01 24., 22:59
Szia!

Mivel Arkenstone US szerver, érdemes idejében átjönni Evernight-ra (EU angol szerver). EU és US között nem lehetséges a karakter transzfer sem.

1, Úgy tudom, hogy táskában lévő ikonok mérete nem növelhető, bár lehet van rá plugin. A toolbar például az UI menüből növelhető.

2, A játék fokozatosan nehezedik. Mordor már elég nehéz, ha 2-3 mobnál többet húzol be, szinte biztosan meghalsz. Van amit ott soloban kínszenvedés megcsinálni.

3, Aria of Valar tokennel tudsz instant 105-ös lenni. Hátránya, hogy lényegében kimarad az egész történet. Természetesen kapsz hozzá alap geart és trait pontokat is.

4, A warden a legnehezebb class, már-már hivatás vele játszani. Nagyon kevés a jó warden, gyengét pedig nem vesznek be sehova. Javaslom mást classt kezdj, ha tankolni szeretnél (warden miatt gondolom), akkor guardiant. Egyébként dps: hnt/rk, support: cpt/lm/brg, heal: mini.

keoma
2018. 01 27., 11:14
Köszi a választ!
Most olvasom sokadjára a Gyűrűk urát, szeretnék egy kis plusz élményt gyűjteni a játékban. Főleg az epic questekre szeretnék koncentrálni, meg a regényben szereplő helyekre eljutni. Gondolom semmi értelme nem lenne Móriába menni 105-ös szinten, ezért a token kiesik, viszont szeretném minimálisra szorítani a haszontalanságra (szintlépésre) fordított időt, kérdésem tehát, hogy mi a leggyorsabb módja a szintlépésnek.
A warden azért tetszett meg, mert állítólag solo-ban ez a leghatékonyabb. Ha a csapatból wardenként kimaradok, akkor lehet, hogy újragondolom az egészet.

admin
2018. 01 27., 20:42
Az Epikus szál nem a könyvekből ismert történeten visz át, mint egy rpg-ben, hanem sokkal inkább párhuzamosan halad vele. Azért persze elég gyakran találkozik a két szál. Például a Vándorral még a hobbitok megérkezése előtt találkozol a fogadóban, Széltetőre pedig talán utánuk érkezel. Sőt olyan helyekre is eljutsz, amiről csak a függelék beszél, így például az északi Forochelbe, vagy Annúminasba. Bár szerintem ez így még sokkal érdekesebb. Azért a főbb eseményekből és csatákból nem fogsz kimaradni :)

Előfizetéssel lehet egészen gyorsan haladni, valamint a kiegészítőkhöz kapsz xp növelő itemeket is. Hogy pontosan melyikhez mit, annak utána kellene nézni. Aktív előfizetés alatt minden nap van un. rested xp, ami duplázza a kapott tapasztalatot, valamint un. destiny pontért (szintlépésért jár) is vehetsz ilyet, ami szintén duplázza. Ez a két utóbbi csak előfizetőknek elérhető. De pl. jelenleg VIP hétvége van, ami szintén +100% xp-t jelent.

Bármilyen classal remekül tudsz majd haladni, warden nem ajánlott új játékosoknak. Helyette, mini, grd, cpt, rk, brg, lm, amelyik tetszik. Beo-t szintén nem választanám, hunterből és champből sok van.

keoma
2018. 01 29., 19:25
Még annyi a kérdésem, hogy a warden miért nem ajánlott új játékosoknak? Nagyon erős felszerelés igénye van?

admin
2018. 01 29., 20:16
Az összes wardennek az 1%-a sem tud vele játszani elégséges szinten. Nagyon nehéz a class, több fajta end-game gear szükséges hozzá. Szinte már hivatás, ráadásul nem elég kellően ismerni a wardent, hanem a többi classt is szükséges bizonyos szinten, hogy eredményesen lehessen vele játszani.

kecsy1991
2018. 07 25., 01:06
Hali, melyik szerveren érdemes játszi ha magyarokkal is szeretnék találkozni?

Turgon
2018. 07 25., 14:54
Szia!
Evernight szerveren sokan vagyunk, mindenképpen érdemes itt kezdeni :)

Aladgar
2018. 11 12., 10:44
Sziasztok!

Most kezdtem el a játékot. Csak szórakozásból játszom, így csináltam egy warden-t, mert az tetszett a legjobban, illetve majd csinálok egy kétkardosat is, mert azt is bírom, ugyan akkor szeretnék beletanulni normálisan is a dolgokba és ha lehetséges, szeretnék egy csapatba bekerülni. Ezért lenne egy olyan kérdésem, hogy ha csapatba kerülnék, és ha belevesszük, hogy teljes mértékben hülye vagyok (pontosabban lusta vagyok használni az agyam), akkor melyik karaktert válasszam? :D Nincs igazából itt olyan karakter, amire rámondanám, hogy ez vagy az lesz a fő karakterem és csak azért nem akarok a wardennel mászkálni, hogy önmagam szórakoztassam, szóval ha a warden, vagy a kétkardos forma (champion vagy rk, nem tudom még) nem jó választás erre, akkor más is jó nekem, igazából mindegy, csak legyen értelme :) Ja igen ami fontos még, hogy utálom a törpöket, szóval olyan nem leszek, amihez törpöt kéne választanom. :P

Köszi, Üdv.:
Aladgar

Aladgar
2018. 11 23., 20:50
közbe rájöttem, hogy rk-val nem is lehetek két kardos forma, bár nincs rk-m csak másoknál láttam, de mindegy igazából, lényeg, hogy a champion-t tolatom most inkább, bár még csak 13-as szintű kis mitugársz kari, de azt sajnálom, hogy nem nagyon van magyar közösség, vagy nem tudom, itt se válaszol senki, játékban sem válaszol senki, pedig láttam olyan emberkét, aki neve alapján 100%, hogy magyar, írtam is rá, de le se tojt :( nem tudom mért van ez, de ha minden magyar ilyen ebben a játékban, aki még megmaradt, akkor inkább nem érdekel az, hogy egy magyar csapat tagja legyek :(
ha esetleg van valaki aki normális és olvassa amit írok és lehetnék tagja a csapatának, akkor szívesen várom az irományát :) addig szomorkodom és magányomban barom gyenge pókokat öldösök hobbitfalván :( meg persze megpróbálom felfogni a játék elemeit, mechanizmusát, mert egyelőre hülye vagyok hozzá és csak csapkodom az ellent :D

admin
2018. 12 08., 15:38
Szia!
Bocsi a kései válaszért, nézz rá a Kinshipek fórumra, ott vannak még klánok. Ezek közül a Gondolin's Heritage működik még, a honlapukon lehet jelentkezni:
http://gondolins.lotro.hu/raid/index.php/?s=
valamint a Seven Gates of Gondolin, esetükben a megjelölt személyeket keresd in-game.

Aladgar
2018. 12 16., 21:24
Ááá szóval van még aki játszik! Nagyon köszönöm a választ! :)
Meglesem az oldalt.