PDA

Teljes verzió megtekintése : Hova tovább Ered Luinból?



Nuwiel
2014. 02 26., 17:36
Sziasztok!

Régóta szemeztem a LotRO-val, a végs? lökést a kipróbálás felé ezet? úton a Humble Bundle akcióban beszerzett Steely Dawn Starter Pack adta meg. A Snowbourne szerveren van egy 12-es elf hunterem, Tharsi's Lodge-ban piheni ki a tegnapi utazás fáradalmait. Els?sorban WoW-val játszom, de mivel a Gy?r?k ura világa régebben megfogott, ezzel a játékkal is szívesen játszom.

Els? kérdésem a következ?: Ered Luinban 15-ös szintig tudok fejl?dni, ha a Lotro-Wiki igazat mond. Ezután kell már Quest Packot venni, vagy van még ingyenesen elérhet? terület? Nagyon tetszik a világ, úgyhogy els? körben minden deedet és küldetést megcsinálok Ered Luinban, amit csak lehet, addig is gy?lik a Turbine Point :)

Hildifonss
2014. 02 26., 17:41
A Kék-hegység után Brí vidékére vándorolhatsz, ott is a Borbuggyan keleti partján érdemes Bakváron kezdeni a küldetéseket, itt még nem kell quest packot venni, majd csak a Magányos vidék(Lone Lands) után. Érdemes közben a Megyét is megcsinálni deedek és TP miatt, hogy 30-as szinten egyszer?bben vehess quest packot. Els? quest packnak Evendimet(Alkony-dombok) javaslom, mert olcsó, sok quest van ott, és 3 insta, melyek 95-ig szintezhet?ek.

Ultramarine
2014. 02 26., 17:45
Scuglo válasza tökéletes. Én annyit teszek hozzá, hogy Bree körzetében ne felejts el Barrow Down ba bemenni, ami nem veszélytelen ,de sok küldetés és quest van arra.

Nuwiel
2014. 02 26., 18:07
Köszönöm! Én a North Downs quest packot néztem ki els?nek itt az oldalon és a Store-ban, de ránézve most az online térképekre, területileg is logikusabb választás Evendim. Az Instance Findert már próbálta bemutatni a játék 10-es szinten, de egyel?re nem barátkoztunk meg, úgy látom hogy csak egy Helm's Deephez kapcsolódó instance-ba jelentkezhetnék randommal is.

@Ultramarine: neked is köszönöm, amint eljutok Breebe, szétnézek minden szegletében.

Ultramarine
2014. 02 26., 18:19
7 éve játszom lotroval, és amikor nem max szint? vagyok ,akkor mindig VIPre befizetek. Talán ezért is lehet, hogy ND jelenleg sincs még meg, pedig ott is van 4 insta, ami igencsak(nagyon) jó.
Viszont Evendim az els?k között volt meg(az instái miatt is) meg talán magasabb szintig el lehet jutni ott.

Turgon
2014. 02 26., 22:26
ND a márciusi frissétés után minden képpen érdekes lehet, viszont Lone-lands alternatívája lesz (részben), nem pedig Evendimé.

Nuwiel
2014. 03 01., 00:48
Ugyan még messze vagyok Evendimt?l, de már nézegettem a Store-t, és önállóan nem láttam, csak az Eriador Bundle részeként. A Store egyébként csak nekem ilyen csigalassú, vagy ez a normális sebessége?

Kelaos
2014. 03 01., 01:24
kell, hogy legyen Store-ban evendim magában is. nekem már ugyan meg van, így nem tudok rákeresni, de én is úgy vettem régebben meg
store egyébként nekem se túl fürge

Aayla
2014. 03 01., 03:26
Sajnos legtöbbször lassú a reakció ideje.

Nuwiel
2014. 03 01., 17:26
Én csak a következ?ket látom: North Downs, Angmar, Trollshaws, Misty Mountains, Enedwaith, Forochel, Eregion, Isengard, Great River, Lothlorien, Rohan, Wildermore, Eriador Bundle. A Bundle-ben benne van, de magában sehol se találom, keresve sem. Egyébként Ered Luinban végeztem mindennel (csak Sarnúr deedjei maradtak ki), és 17-es szinten elértem a Megyébe. Úgy látom, hogy a kisebb szint ellenére is jelölik azért a küldetéseket, ha máshogy nem, akkor pedig wiki alapján végigcsinálom mindet, a deedekkel együtt.

U.i.: egyébként Premium státuszban vagyok jelenleg, de elvileg ekkor sem érem el Evendimet a megvásárlása nélkül.

Turgon
2014. 03 01., 17:33
Ha Store-ban nem látod, nem lehetséges, hogy már meg van? Mert csak ebben az esetben nem lehet látni.

A Megyében rengeteg küldetés van, de mind 15-ös vagy az alatti. Azonban van sok nagyon jó köztük, én ezt úgy oldottam meg, hogy kezdtem egy hobbit karaktert is. Így ezek sem maradtak ki, ráadásul nem voltak szürkék se, amikor csináltam.

Nuwiel
2014. 03 01., 17:59
Ha Store-ban nem látod, nem lehetséges, hogy már meg van? Mert csak ebben az esetben nem lehet látni.

Én is erre gondoltam, és basszus, meg is van a megoldás: a Steely Dawn Starter Packhoz járt. Hiba történt a billenty?zet és a szék között :P Ennek örülök, akkor a Turbine Pointjaimat másra fordíthatom.

Nuwiel
2014. 03 04., 22:00
Útinapló: teljesítettem minden feladatot a Megyében, segítettem a hobbitoknak a rosszul sikerült piték visszaszállításától kezdve a postaszolgálat helyreállításán át a pókok ritkításáig mindenben. Átléptem a Megye határát, és megérkeztem Bakföldre. Ahogy elnézem a térképet, itt is jó id?t eltöltök, talán ideje lenne beruházni egy hátasra.

Ultramarine
2014. 03 05., 11:10
A hátas nagyon hasznos dolog, f?leg, ha nem warden vagy hunter vagy. 2 hete volt 95 TPr?l 78 TPre leárazva a store-ban, szóval most ne várj akcióra.
Viszont az én meglátásom, hogy a játék elején érdemes VIP beruházást megtenni, mert
1, olyan dolgokat unlockol, amire ezután mindig szükséged lesz(trait line skill, utazás, max arany készlet, LOVAGLÁS skill stb)
2, olyan területeket unlockol, amit most megcsinálhatsz, de kés?bb valószín?leg nem jössz vissza, vagy csak jóval kés?bb, instázni. Viszont a megkezdett deedeket bármikor befejezheted, amikor már premium tag vagy.
3, egyéb hasznos feature, amir?l én csak hallottam, mert els? pillanattól VIP voltam(gyors cset, könnynebb-gyorsabb login,stb)
+500 TP amit premiumként azonnal elkölthetsz.

Mondju kaz ellenem szól, hogy te a játékot teljesen kijátszod, és talán akkor érdemes VIPet venned, amikor az utolsó ingyenes területet is "kimaxoltad". Mert ha most veszed, akkor mindent megkapsz, csak a területekre mire odaérnél, már lejár a VIPed, hiszen Bree és Lone Land(az instáival) még rád vár.

Így inkább ezt vedd információnak, mint tanácsnak, vagy útmutatásnak.

Nuwiel
2014. 03 05., 16:30
Köszönöm a választ, kimerít? :) Gondolkoztam már a VIP-en, de arra jutottam, amit te is írtál, hogy csak akkor érdemes, ha elértem az ingyenesen játszható tartalom végére. Az arany limitet lassan elérem, de a többi korlátot még nem.

Turgon
2014. 03 07., 11:06
Köszönöm a választ, kimerít? :) Gondolkoztam már a VIP-en, de arra jutottam, amit te is írtál, hogy csak akkor érdemes, ha elértem az ingyenesen játszható tartalom végére. Az arany limitet lassan elérem, de a többi korlátot még nem.
Ha több hó/állandó VIP fizetésén is gondolkodol, akkor felesleges várni vele. Miért korlátozzanak a limitek akár az elején is :). Ló, +500 TP, traitek, táskák már most is jól jöhetnek.

Nuwiel
2014. 03 08., 00:53
Nem bírtam tovább, befizettem 3 hónapot, így még egy ajándék gold presentet is kaptam a korábban nyitott ingyen silver után, és egy jó kis cip? volt benne. A plusz táska és a gold cap eltávolítása már jól jött :)

thrillseeker
2014. 10 20., 18:40
Sziasztok!

Az én kérdéseim is ide kapcsolódnak.
Az érdekelne, hogy mi a különbség a kiegészít? és a quest pack között? Láttam hogy például rohan esetében mindkett? megvehet?? El?ször a területet aztán a quest packot kell megvenni? Ha így van akkor mondjuk Evendim hiába érhet? el nem találok ott questeket amig a quest pack nincs meg? Be tudok lépni Evendim területére viszont nem próbáltam ki, hogy tudok-e küldetést indítani.

A másik dolog ami érdekel, hogy a VIP státusz az összes területet elérhet?vé teszi? Ha VIP vagyok már nem is kell quest pack sem? Ha lejár az el?fizetés akkor továbbra is elérhet?ek maradnak a területek?
Nemrég kezdtem a játékot szóval rám férne egy kis okítás! Jelenleg Bree-Land területén vagyok, Ered Luin és a Megye már kész van.
El?re is köszönöm!

Turgon
2014. 10 20., 19:23
Hali!

Vannak un. free for VIP területek, ezeket VIP státusszal megkapod, ha lejár az el?fizetés elvesznek. De megveheted ezeket TP-b?l is (vagy Marketben valós pénzen), akkor örökre megmaradnak, viszont 1-1 terület ára 6-800 TP, most pontosan nem tudom. Ilyen terület móriáig az összes, illetve utánna Enedwaith, Great River, Wildermore, Western Gondor és a hamarosan érkez? Central Gondor. Szerintem érdemesebb VIP-el ezeken végig menni, mint TP-t venni/farmolni, hogy hozzáférj a területekhez.

A kiegészít? az teljesen más dolog, azt VIP el?fizetésel is meg kell venned, ezekb?l jelenleg 5 van (Mória, Mirkwood, Isengard, Rohan és Helms Deep). Ha felmész a lotro oldalára és bejelentkezel, akkor az ottani Marketben megtudod venni valós pénzen is. Persze ezeket is lehet TP-ért a Store-ban, ahol a drágább verzió mindig a teljes, az olcsóbb pedig csak a küldetéseket tartalmazza, így nincsenek benne pl. raidek, insták, rk, wrd classok stb... Ezért kiegészít?b?l semmi képpen se vegyél QP-ot. Jah és természetesen a kiegészít?k területei nincsenek el?fizetéshez kötve.

Mivel Bree végén jársz (lvl20 körül vagy), szerintem most érdemes befizetni VIP-re, ami 15$/1hó vagy 30$/3hó, ez rengeteg mindent felold, ami véglegesen úgy is marad és b?ven eljutsz Móriáig. Adventben biztosan lesznek nagy akciók, amikor fél áron megveheted a kiegészít?ket.

thrillseeker
2014. 10 20., 20:22
Köszönöm a gyors választ!

Még annyit kérdeznék, hogy ha mégis úgy döntenék, hogy TP-t gy?jtök, és mondjuk csak 1x 1 havi VIP-t fizetek el?, akkor is el tudok jutni Moriáig? Úgy értem, hogy farmolásból tudok mindig annyi TP-t szerezni, hogy folyamatosan vásárolhassak területeket vagy kénytelen leszek többet befektetni?

Korábban javasoltátok Evendim-et els? vásárlásra, utána merre érdemes indulni?

Üdv.

Turgon
2014. 10 20., 22:14
Amennyiben kb 30as szinten el?fizetsz (addig kitart Lone-lands, ami free még), akkor 1 hó elég lehet, hogy eljuss móriáig és így nem kell venned külön QP-ot. Utánna viszont meg kell venned a kiegészít?ket, vagy rendesen vagy tp farmolással. Egyébként 1 hó VIP-ért kapsz 500 TP-t.

Ha így teszel, akkor nem kell külön Evendimet is megvenned, hanem kedvedre küldetésezhetsz bárhol; pl Trollshows nagyoin szép, vagy North Downs keleti része.

Ha nem fizetsz el? egyáltalán, akkor Evendim a javasolt, utánna pedig Forochel/Angmar/Eregion területekb?l 2db. Vigyázz, mert Eregionhoz 46-os szint?nek kell lenned. Minden képpen kett? kell, egy nem elég általában 50-ig.